Search
Sunday, 30. April 2017.
  • :
  • :

Uprkos velikoj podršci navijača, Krivaja minimalno rezultatom 25:24 poražena u Doboju

RK Krivaja je večeras u okviru 24. kola Premijer lige BiH minimalno poražena na gostovanju kod RK Sloga u dvorani Srednjoškolskog centra u Doboju, rezultatom 24:25.

U jednoj od najvažnijoj utakmici sezone izabranici Jasmina Mrkonje nisu uspjeli doći do važnih bodova, a ta činjenica najviše žalosti zbog velikog broja navijača Krivaje, Rokera, koji su otputovali u Doboj da podrže svoje ljubimce.

Očekivano, susret je pružio tvrdu igru na obje strane te neizvjesnost do samog kraja, što ne iznenađuje s obzirom da je ulog bio velik – važni bodovi u borbi za opstanak.

Kao i u prvom susretu ove dvije ekipe, na poluvrijeme se otišlo neriješenim rezltatom, a u završnici meča je domaća ekipa izvojevala pobjedu.

Igralo se s dosta opreza na obje strane, gol za golom i nakon 30 minut na semaforu je stajao rezultat 13:13.

U drugom poluvremenu se nastavila rovovska borba, gdje nijedna ekipa nije uspjevala da stekne veću i nedostižnu prednost.

Krivaja je imala i plus dva na otvaranju drugog dijela, te gol prednosti na deset minuta do kraja, ali ipak rukometaši Sloge prave preokret te dolaze do prednosti u samoj završnici meča i ispostavit će se konačne pobjede rezultatom 25:24.

Utjeha za rukometaše Krivaje može biti činjenica da su poraženi minimalnom razlikom, s obzirom da je Krivaja u prvom susretu sezone slavila s dva gola razlike (30:28) i ima bolji međusobni skor, što može biti prednost ukoliko eventualno obje ekipe završe sezonu s istim brojem bodova.

Ipak, još sve nije izgubljeno. Krivaja u posljednjem domaćem susretu sezone dočekuje RK Prijedor koji je bez šansi za opstanak, a potom će u odlučujućem susretu gostovati kod RK Konjuh.