Ponedjeljak, 24. Septembar 2018.
  • :
  • :

TOŠK golovima Beširevića i Nuhanovića porazio Iskru

Danas su odigrana dva susreta 16. kola Prve lige Federacije BiH. TOŠK je na svom stadionu u jednom od derbija donjeg dijela tabele ugostio Iskru i upisao tri važna boda (2:0).

Domaći su od početka bili aktivniji rival na meču, a poveli su u 17. minuti kada je Beširević matirao golmana gostiju Karavdića. Domaći su imali više loptu u posjedu u prvom poluvremenu te zasluženo na odmor otišli sa golom prednošću.

Iskra je djelovala bezopasno, a pitanje pobjednika riješio je u u 60. minuti Nuhanović na asistenciju Oglečevca. Zanimljivo da je Nuhanović u igru ušao samo par minute ranije umjesto strijelca prvog pogotka Beširevića.

Mogao je po treći put mrežu Iskre pogoditi Oglečevac, ali njegov pokušaj odbranio je Karavdić.

Do kraja mreže se nisu tresle i ostalo je 2:0 za domaće.

NK TOŠK – NK Iskra 2:0

NK TOŠK: Strika, Hrvat, Navrboc, Papaz, Hodžić, Kurdić, Beširević, Oglečevac, Kalesić, Radulović, Rastoder.

NK Iskra: Karavdić, Pihura, Koprivica, Halilović, Bešagić, Nebić, Seferović, Kršić, Ivković, Šehić, Stepančev.