Utorak, 21. August 2018.
  • :
  • :

Ragbijaši Čelika u Zenici bolji od Zagreba u okviru Regionalne lige

Ragbijaši zeničkog Čelika, u okviru trećeg kola Regionalne ragbi lige, savladali su selekciju Grada Zagreba rezultatom 19:18, poluvrijeme 13:6.

U veoma kvalitetnoj i borbenoj utakmici domaći igrači pokazali su izuzetan kvalitet i u potpunosti nadigrali kvalitetnu protivničku ekipu. Od početka susreta značajno podmlađena domaća ekipa je nastojala da poentira zgoditkom, ali je prednost ostvarila prije svega sigurnim pogodcima iz kazni, u čemu je briljirao Mahir Bišić, i prvi dio susreta je riješila u svoju korist rezultatom 13:6.

U nastavku utakmice gosti su pokušali da preokrenu rezultat, ali su igrači Čelika odličnom igrom u odbrani vješto čuvali svoj prostor zgoditka, dok je Memić vješto donio pet poena za svoj tim.

Tek u završnici susreta Zagrpčaci su poentirali zgoditcima preko Galića i Reškovića, a Ivanković je dodao još dva poena iz pretvaranja i zabilježio konačan rezultat od 19:18. Kod domaćina Bišić je postigao 14 poena i Memimć pet poena.

Pred oko 300 gledalaca, na glavnom terenu Sportskog centra Kamberovića polje, utakmicu je sudio Mario Dragičević iz Splita