Ponedjeljak, 22. Oktobar 2018.
  • :
  • :

Prva liga FBiH, 9.kolo: TOŠK nastavio sa sjajnim igrama, porazi Rudara i Bosne

Nogometaši TOŠK-a u sklopu 9. kola Prve lige FBiH ostvarili su gostujuću pobjedu nad Vitezom.

Tešanjski tim u posljednje vrijeme igra vrlo dobro, a nakon trijumfa u prošlom kolu nad Orašjem, izabranici Ajdina Mrgude danas su skinuli skalp i Vitezu protiv kojeg su slavili rezultatom 3:1.

Gosti su do prednosti u Vitezu došli već nakon deset minuta igre preko Kadušića, a isti igrač je nedugo nakon toga mogao povisiti na 2:0, no Vitežane je spasila stativa.

Pri vodstvu TOŠK-a od 1:0 se ujedno i otišlo na odmor, da bi u nastavku, tačnije u 68. minuti, domaći sastav stigao do izjednačenja. Primljeni gol nije obeshrabrio nogometaše TOŠK-a, nastavili su dominirati, a to im se isplatilo 15 minuta prije kraja kada Dizdarević pogađa za 2:1. Isti igrač je u nadoknadi prvog dijela ponovo zatresao mrežu Viteza i postavio konačan rezultat.

Prva liga FBiH, 9. kolo:

NK Vitez – NK TOŠK 1:3

NK Vitez: Kragić, Bošnjak, Prutina, Sarvan, Ivičić (K), Kesić, Vujica, Durak, Fazlić, Petrović, Đono.

NK TOŠK: Bošnjak, Koprivica, Kitanović, Škrijelj, Kurdić, Rastoka, Kršić, Hasić (K), Jovanović, Kadušić, Dizdarević.

Nogometaši Veleža slavili su u Kaknju u meču devetog kola protiv Rudara sa 3:1.

Velež je i dalje jedina ekipa bez poraza, a šestom pobjedom Mostarci su zadržali prvo mjesto ispred Zvijezde, Orašja…

Raspucani Mostarci nisu dugo čekali na pogodak u Kaknju, pa je Fajić sredinom prvog dijela zabio za vodstvo od 1:0 i na neki način trasirao put do pobjede.

Mogao je ubrzo Mujezinović da poveća prednost na 2:0, ali nije bio precizan, no zato je Behram bio precizan u završnici prvog dijela, pa je sastav kojeg vodi Ibro Rahimić na odmor otišao s ogromnih 2:0.

Iako je Rudar bio opasniji u drugom dijelu, pa preko Spahića dobro i zaprijetio, Velež je stigao do još jednog gola i Bradao je u 70. ovjerio pobjedu Mostarcima.

Pogodak Kovača malo je vratio Kakanjcima nadu, no pobjeda Veleža je ipak bila neizbježna.

Velež je sa 21 bodom i dalje prvi, a po svemu dosad viđenom glavni je kandidat za plasman u Premijer ligu. Rudar je sa 13 bodova sada polako izgubio korak za vodećom ekipom lige i smješten je u sredini tabele.

Rudar – Velež 1:3

FK Rudar: Bekan, Čehajić, Goralija, Smaka, Hrelja, Subašić, Kovač, Kobilica (K), Gačić, Topalović, Čizmić.

FK Velež: Bobić (K), Biševac, Zvonić, Zeljković, Mujezinović, Behram, Ovčina, Mrgan, Fajić, Ferreyra Fernando, Vehabović.

Od početka je domaćin pokazao da je danas raspoložen isključivo za pobjedu, pa je već u šestoj miuti Uzelac imao šansu. Napadi pred golom gostiju iz Visokog su se redali i bilo je samo pitanje kada će lopta da završi u mreži.

Završila je nakon nepunih pola sata igre, a Muminović je bio strijelac za 1:0. Olimpik je prijetio do kraja prvog dijela, ali se morao pomiriti s činjenicom da ima “samo” gol prednosti pred odlazak na odmor.

Dominacija se Olimpiku isplaćuje u 56. minuti, kada je Jusić postigao gol koji je riješio sve dileme oko pobjednika.

Olimpik sda ima 16 bodova i dodatno se primakao ekipama u vrhu, te i ove godine najavljuje veliku borbu za prvo mjesto, mada Otočanima neće biti nimalo lako pored Veleža. Što se Bosne tiče, osvojila je samo tri boda od početka  sezone i već sada je možemo smatrati novim drugoligašem.
Olimpik – Bosna 2:0

FK Olimpik: Bandović, Milović, Jusić, Pehar, Uzelac, Osmanović (K), Muminović, Karić, Jusufi, Stojanović, Kišić.

NK Bosna: Abadžija (K), Tutundžić, Ćubara, Velić, Tukić, Selimović, Muharemović, Pandžić, Demirović, Hećo, Ljuca.