Tuesday, 12. December 2017.
  • :
  • :

Odbojkaši Kaknja slavili na gostovanju u Lukavcu

U posljednjem kolu prvog dijela sezone, na gostovanju u Lukavcu, odbojkaši Kaknja ostvarili šestu pobjedu i zadržali treću poziciju.

Izabranici trenera Almira Aganovića opravdali su ulogu favoriti i zabilježili novu, treću gostijuću pobjedu.

Nakon ekspresno osvojenog prvog seta (25:11), igrači Kaknja su se neočekivano opustili i domaći su stigli do izjednačenja. Bio je to signal Švabinim pulenima da ubace u brzinu više i ozbiljnim pristupom daju do znanja da su bolji i kvalitetniji protivnik.Treći set su riješi bez teškoća , s uvjerljivih 25:17, dok su do konačnog ishoda od 3:1 stigli sigurnim trijumfom u odlučujućem četvrtom setu (25:22) u kojem su Lukavčani dali posljednji atom snage, ali nedovoljno da izbjegnu poraz.

Bila je ovo, može se konstatirati, rutinska pobjeda odbojkaša Kaknja, s kojom su prvi dio prvenstva završili na trećem mjestu sa 18 bodova, što se može smatrati uspjehom.

U srijedu 6.decembra odbojkaši Kaknja gostuju u Brčkom gdje će odigrati zaostalu utakmicu osmog kola protiv vodeće Mladosti, ali teško je očekivati da će povećati bodovni saldo jer je aktualni prvak apsolutni favorit u ovom meču.