Srijeda, 20. Juni 2018.
  • :
  • :

MNK “Calp” ubjedljivo poražen u Gračanici od Kaskade

MNK “Calp” iz Zenice danas je u Gračanici u okviru posljednjg kola 1.futsal lige FBiH, grupa “Sjever” odigrao odlučujući duel za prvo mjesto protiv domaćine, ekipe Kaskade. Zeničanima je danas bila potrebna pobjeda, dok su gosti i sa bodom na kraju bili prvi.

Ipak domaća ekipa danas se osvetila poraz Calpu iz prvog dijela sezone. Zeničani su u drugi dio sezone ušli bez Omerdića, Hamzića, Šabanovića i još nekih igrača, a novopridošli nisu bili adekvatne zamjene sem Čečure, tako da je ekipa iz Zenice ponovo ostala bez prvog mjesta.

Nakon prvog poluvremena bilo je jasno, da Zeničani danas ne mogu puno toga očekivati. Vođeni sjajnim navijanjem domaće publike Kaskada je prvi dio utakmice riješila u svoju korist rezultatom 5:2. U drugom poluvremenu domaćini su još pojačali pritisak prema gostujućem golu, te su na kraju slavili ubjedljivu pobjedu rezultatom 8:2. Strijelci za Calp u današnjoj utakmici bili su Mladen Čečura i Amar Šišić.

Na kraju prvenstva Kaskada je osvojila 31 bod, dok je Calp skupio 25 bodova.