Tuesday, 12. December 2017.
  • :
  • :

Kakanjski odbojkaši savladali Domaljevac

Odbojkaši Kaknja su pred domaćom publikom upisali i četvrti ovosezonski trijumf savladavši neugodnu ekipu Domaljevca rezultatom 3:1.

Odbojkaši Domaljevca su pružili snažan otpor favorizovanim Kakanjcima u okviru šestog kola odbojkaške Premijer lige BiH u Kaknju. Izabranici Almira Aganovića su na kraju slavili rezultatom 3:1 i tako upisali četvrti ovosezonski trijumf.

Iako su Kakanjci imali ubjedljivo vodstvo u prvom setu od sedam poena razlike (23:16), gosti su sjajno zaigrali u finišu prvog seta i došli na samo tri poena zaostatka (24:21), ali su domaći odbojkaši zasluženo slavili rezultatom 25:21.

Ozbiljnim pristupom i sjajnom igrom na mreži Kakanjci su lagano slavili u drugom setu rezultatom 25:13 i očekivala se lagana pobjeda, a onda se gosti bude. Nošeni sjajnim Veliborom Vukovićem odbojkaši Domaljevca su slavili u trećem setu rezultatom 23:25.

Ipak Kakanjci nisu priredili novo neugodno iznenađenje svojim navijačima. Sjajnom igrom u četvrtom setu zasluženo su slavili rezultatom 25:20 i tako došli do nova tri boda.

Od samog početka smo znali da nas čeka težak susret. Ekipa Domaljevca je izuzetno neugodan protivnik. Zadovoljan sam sa prva dva seta, a onda je uslijedio pad i gubitak trećeg seta. Na kraju smo zasluženo slavili i zadovoljan sam pobjedom, ali ne i igrama u ovoj sezoni. Evidentno je da nam nedostaoje kontinuitet dobrih igara. Mladost dosta odudara od ostalih ekipa, dok su ostale ekipe dosta ujednačene i svaka pobjeda je bitna, tako da ozbiljno do kraja moramo shvatiti svaki susret, rekao je trener odbojkaša Kaknja, Almir Aganović u izjavi za Kakanjlive nakon susreta.

Nakon četvrte pobjede u sezoni ekipa Kaknja je na diobi drugog mjesta sa 12 osvojenih bodova koliko imaju i ekipe Modriče, Radnika i Domaljevca, dok je na prvom mjestu ubjedljivo brčanska Mladost sa 18 bodova. U narednom kolu Kakanjci bi trebali igrati na gostovanju u Foči protiv ekipe Maglića, ali je još uvijek upitno odigravanje ove utakmice budući da su odbojkaši Maglića krajem prošlog mjeseca doživjeli tešku saobraćajnu nesreću u mjestu Mrđelići kod Ustikoline.

KAKANJ – DOMALJEVAC 3:1 (25:21, 25:13, 23:25, 25:20)

Dvorana: KSC Kakanj, Gledalaca: 250

Sudijski par: Milan Nikolić (Brčko) – Adnan Muzur (Hrasnica). Delegat: Admir Mahović (Lukavac).

OK KAKANJ 78: Begić, Pinjić, Sužanj, Krivokapa, Šljivo, Berbić, Ružić, Zenović, Fejzović, Mustafić, Vehab, Tadić. Trener: Aganović.

HOK DOMALJEVAC: Ivanović, Ivić I, Vuković, Matić, Zoranović, Božić, Ivić M, Kobaš, Lazukić. Trener: Ivić.