Search
Thursday, 23. March 2017.
  • :
  • :

Kakanjci u velikoj formi: Rudar golovima Kobilice i Kulovića slavio pobjedu u Banovićima

U rudarskom derbiju Budućnost je ugostila Rudar, a gosti iz Kaknja na kraju su trijumfovali sa 2:0.

Gosti su u Banovićima stigli do važne pobjede, te su se vratili u borbu za sami vrh. Oba gola postignuta su u nastavku meča. Kulović je u 49. minuti s penala zabio za slavlje gostiju da bi Kobilica u 70. postavio konačnih 2:0.

Detalj sa utakmice Rudar – Jedinstvo (Foto Mirsad King Mujagić)

Dodajmo još da je Amel Hrustemović zbog žutih kartona u 60. i 65. minuti ranije morao izaći iz igre, no to nije omelo Rudar da upiše vrijedna tri boda.

Prva liga FBiH, 18. kolo: Budućnost – Rudar (K) 0:2 (Kulović 49 – penal, Kobilica 70)

Rudar je nastavio sa sjajnim partijama u posljednje vrijeme i to na krilima omladinaca, kojima je šansu za igru dao Elvedin Beganović, a oni mu na najbolji mogući način povjerenje vraćaju igrama na terenu. Rudar je nakon nove pobjede na četvrtom mjestu sa 31 bodom