Ponedjeljak, 22. Oktobar 2018.
  • :
  • :

Kadetska nogometna reprezentacija BiH u Zenici deklasirala Gibraltar

Danas je u Trening centru N/FSBiH, kadetska reprezentacija BiH u prvoj utakmici kvalifikacione grupe za Evropsko prvenstvo, koja se igra u BiH pobijedila selekciju Gibraltara s uvjerljivih 8:0.

Pored naše selekcije u ovoj grupi, koja se igra u Trening centru u Zenici, te na stadionu u Doboju kod Kaknja, sudjeluju još selekcije Ukrajine i Islanda.

Izabranici Zorana Erbeza danas nisu imali težak posao protiv autsajdera s Gibraltara, koji su se branili tokom cijele utakmice. Nakon nekoliko šansi, koje nije iskoristila selekcije BiH, domaćini u vodstvo dolaze u 9.minuti, sjajan pogodak je postigao Nemanja Jović, povukao je loptu s lijeve strane, prevario jednog protivničkog igrača te snažnim šutem zakucao loptu u suprotni ugao za 1:0. Nije se dugo čekalo na drugi gol BiH, desni bek Amar Dedić primio je loptu na oko 40-tak metara od gola Gibraltara, te se s loptom sjurio u kazneni prostor gostiju, gdje s 10-tak metara iskosa desne strane šutira i dovodi domaću selekciju u vodstvo od 2:0. Nakon drugog gola, nastavila se dominacija izabranika Zorana Erbeza, ali nekoliko šansi je propustio Sergej Vitonji. Ipak ovaj nogometaš u 45. minuti nakon sjajne asistencije Gasala, pogađa za 3:0, a to je ujedno bio i rezultat prvog dijela.

U drugom poluvremenu ista slika na terenu, domaći napadaju, a gosti se brane. Zoran Erbez u 55. minuti, izveo je trojicu ponajboljih igrača Dedića, Gasala i Vitonjia, kako bi ih sačuvao za narednu utakmicu protiv selekcije Islanda. U 56. minuti dvije šanse za BiH, ali Jović i Drljo nisu bili precizni.

U 65. minuti jedanaesterac za BiH, srušen je rezervista Samir Mujkanović, a isti igrač uzeo je loptu u ruke kako bi izveo najstrožiju kaznu, ipak to nije bila dobra zamisao, pa mu je gostujući golman Bradley Avellano odbranio udarac. Ipak samo dvije minute kasnije u 67. minuti Samir Mujkanović se iskupio sjajnom asistencijom s lijeve strane, a pogodio je s pet metara još jedan rezervista Ajdin Jusupović za 4:0 za selekciju BiH. Novi gol u mreži Gibraltara desio se u 72. minuti, nakon kornera s lijeve strane u velikoj gužvi najbolje se snalazi Omar Beća, koji s pet metara posprema loptu iza leđa gostujućeg golmana za uvjerljivih 5:0. U 79. minuti novi gol i to ponovo rezerviste, Andrija Drljo s desetak strane iskosa sjajno pogađa suprotni ugao za visokih 6:0. Samo dvije minute kasnije novi gol u mreži gostiju, Samir Mujkanović nakon asistencije postiže gol, nakon neuspjele ofsajd zamke i povećava vodstvo na visokih 7:0 za selekciju BiH. Do kraja utakmice postignut je još jedan gol u mreži Gibraltara, a strijelac je nakon greške gostujućeg golmana bio Ajdin Jusupović za konačnih 8:0 za selekciju BiH.

BiH-Gibraltar 8:0

BiH: Ćetković, Dedić, Bobarić, Duraković, Pisar, Drina, Radmilović, Vitonji, Gasal, Jović i Beća. Selektor Zoran Erbez.

Gibraltar: Avellano, Yeo, Martin, Marquez, De Haro, Jones, Marrache, Del Rio, Galliano, Olivero i Ramagge. Selektor Steven Cummings.

Narednu utakmicu izabranici Zorana Erbeza igraju u subotu protiv Isladna u Zenici, dok će posljednji duel protiv Ukrajine igrati narednog utorka u Doboju kod Kaknja.