Ponedjeljak, 24. Septembar 2018.
  • :
  • :

Juniori Čelika napravili iznenađenje i remizirali protiv Željezničara

Danas su na Kamberovića polju na terenu s umjetnom podlogom odigran meč 6. kola Premijer lige BiH za juniore. Čelik je dočekao Željezničar, a bio je to duel posljednjeplasirane i prvoplasirane ekipe na tabeli. Na kraju, crno-crveni su napravili malo iznenađenje, te uspjeli remizirati 0:0 protiv ekipe iz Sarajeva.

Zeničani su u utakmicu ušli s pet poraza u pet utakmica, dok je Željezničar u pet utakmica ostvario četiri pobjede i jedan remi. Jasno je bilo ko je favorit u ovome duelu, a tako su se gosti s Grbavice postavili od početka utakmice. Izabranici Sabahudina Bujaka od početka su se opredijelili za defanzivnu varijantu, što je svakako dodatno otežavalo da Željezničar brzo dođe do gola. U prvom poluvremenu uprkos nekoliko šansi gostiju, izabranici Omera Joldića nisu uspjeli pronaći put do mreže odličnog Harisa Jupića na golu Čelika. Prvo poluvrijeme okončano je bez golova.

U drugom dijelu gosti su pokušavali da pronađu put do mreže Čelika, ali u tome ih je zaustavio danas odlični Haris Jupić. Kako je utakmica odmicala, juniori Željezničara bili su sve nervozniji, te su u pokušaju da što prije postignu gol mnogo griješili u završnici. Na kraju nisu uspjeli da probiju defanzivni blok Zeničana, tako da je utakmica završena bez golova.

Čeliku je današnji bod bio prvi ove sezone, a Željezničar nakon današnjeg remija na svome kontu ima 14 bodova, te je ugrozio lidersku poziciju na tabeli.

Čelik-Željezničar 0:0

NK Čelik:Jupić, Horić, Kulovac, Muslić, Ibraković, Smajić, Žuna, Kalabić, Tufekčić, Čančar i Hinović. Trener: Sabahudin Bujak

FK Željezničar:Kršić, Mešić, Duraković, Šušić, Lukovac, Zilić, Nuhanović, Osmanović, Šehić, Mujić i Zubanović. Trener: Omer Joldić