Search
Sunday, 30. April 2017.
  • :
  • :

Evropski bacački kup: Pezer osvojio zlatnu medalju i ispunio normu za Svjetsko prvenstvo

Mesud Pezer, bh. atletičar, osvojio je zlatnu medalju na Evropskom kupu u bacanju kugle, koje je održano u španskoj Gran Canariji.

Pezer je u izuzetno jakoj konkurenciji ostvario pobjedu sa prednošću od 13 centimetara u odnosu na drugoplasiranog. Kuglu je iz trećeg pokušaja bacio 20,69 metara.

Mesud Pezer  sa zastavom svoje domovine!

Ostvarenim rezultatom postavio je novi lični rekord (dosadašnji je bio 20.37 metara), te je ispunio normu za Svjetsko prvenstvo koje će se krajem augusta ove godine održati u Londonu.

Hitac od 20,69 metara je drugi u Evropi, a peti u svijetu ove godine.

Pezer je iza sebe ostavio Karlosa Tobalinu iz zemlje domaćina (20, 57) i Portugalca Franciska Belu. Uz pobjednički hitac, ostvaren u drugoj seriji, Pezer je bacio i 20,00; 20,24; 20,27 i 20,49.

Dejan Mileusnić je jučer nastupio, ali je imao slab nastup i takmičenje je završio na 15 mjestu.